کاشت موی سرکاشت موی طبیعی

کاشت مو

کاشت مو

کاشت مو

مو چطور رشد می کند؟

پوست سر شما حدودا صد هزار مو را در خود جای می دهد. هر مو دارای چرخه زندگی خاص خودش است. هر فولیکول یک موی مجزا تولید می کند که در هر ماه به اندازه ۳٫۸ سانتی متر رشد می کند. هر تار مو به مدت ۲ تا ۶ سال روی پوست سر باقی می ماند و سپس رشد آن به مدت یک ماه متوقف می شود. زمانی که دوره رشد بعدی شروع می شود، موی قبل می افتد. در هر زمانی اکثر موهای شما در دوره رشد خود هستند.

کاشت مو
کاشت مو

 

تغذیه بعداز کاشت مو گونه باید باشد؟

به یاد داشته باشید که فولیکول ها پس از کاشت مو در روزهای اولیه کمی حساس هستند و لذا باید تا حد امکان در نگهداری از آنها و برنامه غذایی سالم توجه کنید.

  • بعداز عمل غذاهای چرب و سرخ کردنی را کنار بگذارید به خصوص در هفته اول بعد از کاشت مو. اصولا توصیه می شود.
  • نوشیدن آب بعد از کاشت مو، بخصوص در هفته اول، بسیار اهمیت دارد.
  • امگا۳ یکی از مواد مغذی و معدنی مفید برای رشد موها است . امگا۳ که نوعی اسیدهای چرب طبیعی و مفید بوده به تقویت ریشه موها کمک می کند این کار را با مرطوب نگه داشتن و تارهای مو انجام می دهد این مواد معدنی را می توانید با مصرف روغن ها و انواع غذاهای دریایی و برخی از گیاهان می توانید جذب کنید .
  • مقدار زیادی از مصرف شکر و نمک خود را کاهش دهید . به خصوص در زمان بعد از کاشت مو تا حد ممکن غذای خود را کم نمک تهیه کنید
  • حجم غذاهای زیادی را نباید میل کرد زیرا مکن است به علت داروهایی که در حین کاشت مو استفاده شده است بیمار دچار ناراحتی معده شود.
  • آهن بعد از کاشت مو بسیار مهم است. آهن خون ساز بوده بنابراین کمبود آن می تواند منجر به کم خونی شود.

 

بهترین سن برای کاشت مو چه زمانی است؟

معمولا آقایان ۱۸ تا ۲۵ ساله بجز موارد خاص با نظر پزشک کاندید مناسبی برای کاشت مو نمی باشند . زیرا با بررسی میزان ریزش موی فعلی آنها پیش بینی گسترش یافتن طاسی در آینده امکان پذیر نمی باشد. اگر در یک فرد جوان با موی کم پشت ناحیه پیشانی با یک جلسه پیوند مو – بنا به درخواست خود فرد – یک خط رویش موی جدید که پرتر و پایین تر از خط طبیعی است ، ایجاد شود این عمل بسیار فرد را راضی می کند ، ولی این رضایت موقتی خواهد بود .

زیرا بعدا با پیشرفت طبیعی ریزش مو در پشت این خط جدید میزان طاسی او تا حدی گسترش یافته که موهای باقی مانده در پشت سر به حدی نیست که بتواند پوشش قابل قبولی را تا خط رویش جدید او ایجاد کند. این افراد بهتر است از داروهای ضد ریزش مو، PRP و مزوتراپی استفاده نموده و در سال های بعدی مراجعه نمایند. لازم به ذکر است در مورد پیوند موی خانم ها مسئله سن مطرح نیست.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 4 =

همچنین ببینید

بستن