کاشت ریش و سبیلکاشت موی طبیعی

مراقبت های بعد کاشت ریش

مراقبت های بعد کاشت ریش

مراقبت های بعد کاشت ریش

بعد از عمل جراحی، ناحیه ای که موها جهت پیوند از آن جدا شده، به دلیل استفاده از سوزن و افزایش جریان خون نقاط کوچک قرمز رنگی در عرض ۲ تا ۳ روز ظاهر می شوند.
لخته های خون ایجاد شده، طبیعی بوده و  پس از دوش گرفتن به آسانی آثار آن از بین می رود. همچنین بخش هایی از صورت که در آن کاشت ریش و سبیل انجام شده را می توان طی ۲۴ تا ۴۸  ساعت پس از عمل شستشو داده و پیوندهای طبیعی کاشت شده قابل مشاهده است .
در نواحی که پیوند مو انجام شده، این نقاط قرمز رنگ ، پس از ۱ تا ۲ هفته بطور کامل بهبود یافته و از بین می روند.

مراقبت های بعد کاشت ریش
مراقبت های بعد کاشت ریش

مراقبت های کاشت ریش: 

در خصوص مراقبت های بعد از عمل کاشت باید شایان ذکر است که ۱۰ روز پس از عمل، باید با استفاده از قیچی کوتاهی موهای کاشت شده اصلاح شوند.
به این صورت کیفیت روند رشد مو دچار مشکل نمی شوند.  بهتر است طی ۸ تا ۹ روز بعد از عمل، اصلاحی صورت نگیرد. همچنین در هنگام جویدن؛ سر، دهان و صورت را خیلی تکان ندهید. در طول چند روز اول پس از عمل، بهتر است مایعات بنوشید و سوپ و غذاهایی از این قبیل میل کنید.

نکته

سن مناسب جهت کاشت ریش و سبیل از سن ۲۰ تا ۲۲ سالگی می باشد، دلیل عمده آن این است که سنین هورمون ها در سطح پایه قرار دارند.
پرسشی که ممکن است مطرح باشد این است که چه کسانی برای این عمل مناسبند؟

پاسخ ان را اینطور می دهی که کاشت ریش و سبیل طبیعی برای افرادی انجام می شود که ریش ندارند و یا در بخش هایی از صورت شان، دچار طاسی منطقه ای هستند. متداول ترین روش هایی که امروزه بسیار کاربرد دارد کاشت در ناحیه ای است که جای زخم در آن وجود دارد.
همانطور که اشاره شد، عمل پیوند ریش با خارج کردن ریشه های مو از بخش هایی که موی نازکی دارند برای مثال گرافت ها بطور ساده از مکان اهدا کننده- پشت فرق سر و ...گرفته می شوند.

سپس، گرافت های استخراج شده در بخش های طاس ناحیه ریش و سبیل کاشت می شود. به دلیل تراکم بالای مو از مکان اهدا کننده، تقریبا در یک جلسه تمامی بخش های طاس منطقه ای پوشش داده و معالجه می شوند.
بنابراین کاشت ریش یا سبیل معمولا نتایج بهبودی و رضایت بالایی را برخوردار است. در نهایت موهای کاشته شده مانند موهای طبیعی دیگر رشد کرده و براحتی می توان آنها را کوتاه یا اصلاح کرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − 8 =

همچنین ببینید

بستن