کاشت موی سرکاشت موی طبیعی

مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو

متقاضیان کاشت موی طبیعی هنگامی که درمان کاشت مو انجام می دهند، انتظار دارند ایده آل آنها حاصل شود. ممکن است در برخی از بیماران آنچه انتظار می رود، حاصل نشود. نهایتا عدم رضایت بیمار نسبت به پزشک و نتیجه حاصله را بهمراه دارد. در صورتی که در اکثر مواقع عدم موفقیت کاشت به دلیل عدم رعایت اصول مراقبتی توسط بیمار است. این در حالی است که پس از درمان پزشک تمامی تجویزات و توصیه های لازم را به بیمار خود اعلام می کند.

مراقبت های بعد از کاشت مو
مراقبت های بعد از کاشت مو

نکته مهم :

آگاهی بیمار از فرآیند پیوند مو با توجه به شرایط فیزیکی و میزان نیاز او به گرافت، می تواند تاثیر بسزایی در نتیجه نهایی داشته باشد . طبیعتا افرادی که به پیوند موی بیشتری نیاز دارند، مدت زمان کاشت نیز برای آنها طولانی تر خواهد بود و حتی در بسیاری موارد به چندین جلسه موکول می شود. بنابراین بیمار باید قبل از عمل کاشت مو استراحت کافی داشته باشد تا توان تحمل فرآیند درمان برایش راحتتر باشد.

در زمان درمان پزشک با سوزن های نازک و ظریفی اقدام به تزریق داروهای بیحسی می کند. تحمل میزان خفیفی از درد در زمان درمان امر طبیعی است که بیمار باید آمادگی آن را داشته باشد.

در پایان کاشت مو، سر بیمار برای محافظت از گرافت ها پنسمان می شود، بدون نظر متخصص کاشت مو نباید این پانسمانها باز شود.

پس از اتمام کاشت مو، احساس درد در ناحیه سر ، طبیعی است. در این صورت برای تخفیف این دردها میتوانید از داروهای مسکن از قبیل استامینوفن ساده یا کدیین دار و یا از بروفن یا سایر داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی استفاده کنید.

در روزهای ابتدایی بعد از کاشت مو، مشاهده مقدار خون خشک شده در زیر تارهای کاشت شده که ممکن است حتی موجب آزردگی بیمار شود، طبیعی است.

هنگام خواب

در هنگام خواب و قرار دادن سر بر روی بالش باید با احتیاط کافی رفتار کنید. تماس ناحیه ای که در آن کاشت انجام شده با بالشت، می تواند منجر به ریزش فولیکول ها شده و در نتیجه موهای کاشته شده زودتر از موعد مقرر از جای خود کنده می شود. در صورتی که در روزهای ابتدایی درمان، فولیکوها شروع به ریزش کنند، باید سریعا به پزشک مراجعه کنید.

بیمار باید مراقبت زیادی را برای جلوگیری از تعریق به عمل آورد. زیرا عرق کردن سر می تواند موجب بروز عفونت های شدید در ناحیه پیوند و حتی ناحیه ای که از آن گرافت دریافت شده شود. بنابراین افراد ورزشکار و یا کسانی که در محیط جغرافیایی گرم زندگی می کنند، می بایست حدالامکان تا بهبود کامل از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنند.

تماس آب و حتی دست زدن به ریشه موها می تواند موجب ریزش آنها شود. بنابراین شستشوی موها در روزهای ابتدایی به هیچ عنوان توصیه نمی شود. بهتر است از آب ولرم به همراه صابون استفاده شود. همچنین این امر مانع از عرق کردن سر می شود. استحمام پس از کاشت مو باید تحت نظر و مشاوره پزشک و با نظر وی آغاز شود.

کلاه و روسری

استفاده از کلاه و روسری موجب افزایش طول درمان می شود. بنابراین به منظور کوتاه شدن روند بهبودی، بهتر است از استفاده آن خودداری شود. در صورت اجبار به استفاده از کلاه یا روسری، بهتر است دارای منافذ برای خروج گرما باشند.

نور خورشید می توان برای گرافت ها مضر باشد. بنابراین توصیه می شود برای جلوگیری از آسیب به آنها در روزهای اول از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید خودداری کنید.

از مصرف خودسرانه و یا بیشتر داروها ی تجویزی خودداری کنید. مصرف داروهایی که از سوی پزشک تجویز شده از قبیل آنتی بیوتیک ها باید در زمان مشخص شده مصرف شوند.

افرادی که به استفاده از کلاه گیس عادت دارند، می تواند ۲ هفته پس از کاشت مو، بدون چسب از آن استفاده کنند. البته با ریزش موها و رشد مجدد آنها دیگر نیاز به کلاه گیس نخواهد بود.

برای کاهش تورم پیشانی می توان از کمپرس آب سرد استفاده کرد و روزی چندبار آن را روی پیشانی قرار داد. اگر میزان تورم پیشانی بیش از حد معمول باشد، بیمار باید به پزشک مراجعه کند. با تشخیص وی و با استفاده از داروهای تجویزی می توان تورم پیشانی را درمان کرد.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + یک =

همچنین ببینید

بستن