درمان ریزش موکاشت موی سر

عوامل ریزش موی سر

عوامل ریزش موی سر

عوامل ریزش موی سر

در بررسی عوامل ریزش مو و درمان آن ، تغذیه نیز در ریزش مو جزو عوامل مؤثر بشمار می آید. کمبود برخی ویتامینها از جمله فقر آهن، روی، کلسیم و فسفر ... نیز از عاملهای ریزش موی افراد می‎باشد. در این مواقع با مصرف قرص‏ها‎ی مکمل و استفاده از رژیم غذایی مناسب می‎توان موهای از دست رفته را تا حدی برگرداند.

عوامل ریزش مو
عوامل ریزش مو

اختلالات هورمونی چون کم کاری تیروئید منجر به کاهش هورمون‏ها‎ی لازم در خون می شود و پر کاری آن نیز هورمون‏ها‎ی اضافی را وارد خون می‎کند. بدین ترتیب استقامت ریشه مو کاهش یافته و در نتیجه ریزش شدید رخ می‎دهد. با بر طرف کردن این بیماری، موها رشد طبیعی خود را از سر می‎گیرند.

اختلال در هورمونهای جنسی زنانه از جمله استروژن و هورمون آندروژن مردانه نیز عامل دیگری برای ریزش مو می‎باشد. برقراری تعادل در هورمون‏ها‎ نیز می‎تواند موجب رویش دوباره موها شود. از سوی دیگر چربی و خشکی بیش از حد پوست سر نیز از عوامل ریزش مو می باشد.

علل بیان شده از جمله عوامل ریزش حاد مو هستند، موارد نادر دیگر که موجب ریزش موها می شوند را می‎توان با مراجعه به پزشک متخصص، رویش مجدد آنها را از سر گرفت. همچنین رعایت یک رژیم غذایی مناسب در کنار مصرف داروهایی تجویز شده، به رشد مجدد مو کمک کرد.

همانطور که پیشتر اشاره شد ، برگشت دوباره مو های از دست رفته ، در مواردی که علت کمبود و فقر برخی عناصر موجود در بدن باشد، براحتی قابل درمان است . این درحالی است که اگر فرد به دلیل مسائل ژنتیکی و یا سوانح به طاسی و یا ریزش موی شدید دچار می‎شود، برای رویش مجدد موها چاره ای جز کاشت آنها ندارد. در زیر به بهترین روش های کاشت موی طبیعی اشاره می کنیم.

کاشت موی سر

کاشت مو بهترین راه حل برای از بین بردن کم مویی است. همانطور که میدانید مو یکی از قسمت‏ها‎ی مهم سر است. نقش مو در ظاهر شخص غیرقابل انکار می باشد. ریزش مو به دلایل مختلفی صورت می‎گیرد که از جمله آنها میتوان به وراثت ، استفاده از برخی داروها، سوانح و ...  اشاره کرد.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 6 =

همچنین ببینید

بستن