کاشت موی سرکاشت موی طبیعی

عوارض کاشت مو

عوارض کاشت مو

عوارض کاشت مو

چناچه کاشت مو توسط یک پزشک متخصص و مجرب صورت بگیرد هیچ عارضه ای متوجه بیماران نخواهد شد. اما برخی مشکلات، پس از هر جراحی اجتناب ناپذیر است؛ که موقت بوده و پس از مدت کوتاهی برطرف خواهد شد.

عوارض کاشت مو
عوارض کاشت مو

تورم خفیف در پیشانی که با تنظیم حالت نیمه نشسته در حین خواب برای چند شب اول و استفاده از کمپرس سرد از بین می رود , احساس مور مور شدن خفیف در ناحیه سر ، که گاهی تا چندین روز طول می‎کشد  و در موارد بسیار نادر خونریزی خفیف از جمله عوارض گزارش شده می باشند.
هرچند این عوارض با کمی توجه و رعایت نکات توصیه شده بعد از عمل مانند  انجام پانسمان فشار و رعایت حالت نیمه نشسته مرتفع خواهد شد. اگر در قسمت‏ها‎یی که تحت کاشت مو قرار گرفته اند دردی احساس شود، میتوان با استفاده از قرص‏ها‎ی مسکن که توسط پزشک تجویز می‎شود، بر درد نیز فائق آمد.

اگر در قسمتی که مو کاشته شده، خارشی احساس شود، خراشیدن ناحیه بمنظور رفع خارش ممنوع است؛ زیرا این امر میتواند آسیب جدی به موهای کاشته شده وارد کند. چنانچه این احساس خارش طولانی ‎شد، می‎توان با شستشوی مرتب و مرطوب کردن محل کاشت با سرم شستشوی خنک، لوسیون بتامتازون و مصرف آنتی هیستامین، از میزان خارش کاست.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − سه =

همچنین ببینید

بستن