اسلاید مقالاتکاشت موی سرکاشت موی طبیعی

روش های کاشت مو

روش های کاشت مو

روش های کاشت مو

FIT

کاشت مو به روش های متفاوتی انجام می شود که یکی از آنها کاشت مو به روش FIT است. این روش در سال ۲۰۰۲ از ایالات متحده آمریکا آغاز شد در این روش غیرتهاجمی کاشت بصورت سرپایی صورت می‏گیرد. مزیت بارز این روش برداشت موها به صورت پراکنده است و به همین دلیل نیازی به بخیه زدن وجود ندارد.

شیوه کاشت مو به روش FIT به این صورت است که واحدهای فولیکولی، حاوی ۱ تا ۴ تار مو بوسیله پانچ از پشت سر خارج شده سپس در منطقه ای که دچار طاسی شده، کاشت می‏شود. از مزیتهای دیگر این روش میتوان به عدم باقی ماندن رد بخیه در این روش در مقایسه با روشهای مشابه موجود اشاره کرد.

بنابراین در محل برداشت هر یک از فولیکول‎ها، نقطه سفید کوچکی در پوست باقی می‏ماند که قابل مشاهده نیست, افرادی که موهای خود را خیلی کوتاه نگه میدارند ، استفاده از این روش برای آنها گزینه خوبی است.

روش های کاشت مو
روش های کاشت مو

FUT

کاشت موی طبیعی با تکنیک FUT شباهت زیادی به کاشت مو به روش FIT دارد، در روش FUT متخصصین کاشت مو برای کاشت موی طبیعی از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته استفاده می کنند. مدت زمان تقریبی که برای کاشت مو به روش FUT تخمین زده شده، ۵ ساعت است که در تمامی این مدت بیمار هوشیار می باشد و میتواند تمامی مراحل کار را مشاهده کند و یا حتی می تواند نسبت به میزان نظر خود را بیان کند.

از مزایای کاشت مو به روش FUT نسبت به FIT عدم نیاز به کوتاه کردن کامل موهای سر می باشد. پروسه فعالیت به این صورت است که یک نوار باریک با عرض یک تا دو سانتیمتر و با طول ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتر, از پشت سر بیمار مو برداشته می شود. سپس پزشک با استفاده از میکروسکوپ های اختصاصی، گرافت ها را با تقسیم نوار پوستی، مشخص می کند. هر یک از گرافت ها حاوی ریشه مو هستند، که به طور مجزا از پوست خارج و در قسمتهای مورد نظر کاشت می شوند.

SUT

SUT به عنوان یکی از بهترین روش های کاشت موی طبیعی ، که امروزه بدون نیاز به جراحی و بیهوشی انجام می شود. در این روش غیرتهاجمی دیگر جای هیچ برش و زخمی باقی نمی ماند و هیچ عارضه ای خاصی برای بیمار ندارد. یکی دیگر از امتیازات روش SUT، استفاده از دستگاه ها و تجهیزات اتوماتیکی است که ضریب کاشت را در این روش در مقایسه با روشهای مشابه ۳ برابر افزایش داده است. بدین معنی که متخصص کاشت مو می تواند قریب به ۱۴ هزار گرافت را طی یک جلسه بر روی قسمت مورد نظر پیوند دهد. در SUT موها با خط رویش طبیعی و با تراکم بالا کاشته می شوند.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × یک =

همچنین ببینید

بستن