کاشت موی سرکاشت موی طبیعی

کاشت مو با روش سلولهای بنیادی

کاشت مو با روش سلولهای بنیادی

کاشت مو با روش سلولهای بنیادی

سلول های بنیادی چیست؟

سلول بنیادی مادر تمام سلول‌ها است و توانایی تبدیل به تمام سلول‌های بدن را دارا می باشد. این سلول‌ها توانایی خود نوسازی (Self Renewing) و تمایز (Differentiating)  به انواع سلول‌ها از جمله سلول‌های خونی، قلبی، عصبی و غضروفی را دارند. هم چنین در بازسازی و ترمیم بافت‌های مختلف بدن بدنبال آسیب و جراحت موثر بوده و می‌توانند به درون بافت‌های آسیب دیده‌ای که بخش عمده سلول‌های آنها از بین رفته است، پیوند زده‌شوند و جایگزین سلول‌های آسیب دیده شده و به ترمیم و رفع نقص در آن بافت بپردازند.

کاشت مو با روش سلولهای بنیادی
کاشت مو با روش سلولهای بنیادی

به دلیل توانایی منحصر به فرد سلول‌های بنیادی، این سلول‌ها امروزه از مباحث جذاب در زیست شناسی و علوم درمانی است. هم چنین تحقیقات در این زمینه دانش ما را درباره چگونگی رشد و تکوین یک اندام از یک سلول منفرد افزایش داده و مهم تر آنکه به فهم مکانیزم جایگزینی سلول‌های سالم با سلول‌های آسیب دیده کمک کرده است.

 

مکانیزم اثر سلول های بنیادی در کاشت مو چگونه است؟

در پروژه پیوند سلولهای درمال پاپیلای انسانی، نمونه کوچکی از فولیکولهای مو در طول یک پروسه جراحی تحت بی حسی موضعی از اسکالپ بیمار برداشته می شود. این سلولها از بقایای فولیکول مو جدا می گردد. و در یک محیط کشت مناسب در طول ۳ هفته تکثیر شده و به صورت سوسپانسیون استریل در یک محیط انتقال مخصوص تزریق می گردد. تزریقات بصورت سطحی انجام شده و به دنبال این عمل، روش موی جدید بعد از تقریباً ۳ ماه اتفاق می افتد. کاربرد کلینیکی این روش در مطالعات متفاوت است. فاز ۱ این پروژه در ۷ داوطلب در انگلستان صورت گرفت و نتایج منفی گزارش شد ولی در فاز IIکه توسط دکتر Farjo در حال انجام است بصورت کلی موهای ایجاد شده، ۴۰% افزایش موها در هر سایز ۱۸% افزایش مو با قطر بیشتر از ۳۰ میکرون بوده است.

جدیدترین روش کاشت مو در جهان چیست؟

صادقانه باید عنوان کرد تنها روش کاشت مو موجود در دنیا نه تنها جدید نیست بلکه در حال حاضر برای کاشت موی طبیعی دو روش بیشتر مورد استفاده قرار نمیگرد.

  1. کاشت مو به روش FIT
  2. کاشت مو به روش FUT

 

باقی روش هایی که در تبلیغات برخی کلینیک ها ذکر می شود اسامی های غیرعلمی و بی پایه و اساسی هستند بر پایه ی همین ۲روش است که کلینیک های مختلف نام گذاری کرده اند.

 در ادامه شایان ذکر است روش سومی در حال تحقیق و بررسی های آزمایشگاهی است به نام کاشت مو با روش سلول های بنیادی یک روش نوین است که البته فعلا به مرحله ی عمل و قابل انجام برای عموم مردم را ندارد. این پروژه در حال حاضر در فاز حیوانی با نتایج قابل قبولی همراه بوده است ولی در انسان نتایج قابل قبولی نداشته است که امید است در آینده نزدیک بتوان تحولی در درمان ریزش مو ایجاد کرد.

کاشت مو به روش سلول های بنیادی در شیراز چگونه است؟

مطمئنا تبلیغات بسیار زیادی را در شبکه های مجازی و دنیای واقعی دیده اید که هر روز یک روش جدید کاشت مو را به عنوان روش جدید و نوین معرفی می کنند. یکی از این موارد کاشت مو با روش سلول های بنیادی است. همان طور که بالا ذکر شد این پروژه در فاز حیوانی با نتایج قابل قبولی همراه بوده است ولی در انسان نتایج قابل قبولی نداشته است که امید است در آینده بتوان تحولی در درمان ریزش مو ایجاد کرد. در نتیجه با بیانی قاطع می توان عنوان کرد که نه در شیراز و نه در تهران هیچ مرکزی نیست که بتواند به روش سلول های بنیادی مو های انسان را در آزمایشگاه کشت کرده و آنها را بر روی سر کاشت کند.

معایب کاشت مو به روش سلول های بنیادی چیست؟

با اقرار بر اینکه اگر کاشت مو به روش سلول های بنیادی اتفاق بیافتد مزایای بسیاری دارد می توان عنوان کرد که می تواند معایبی هم داشته باشد

  •      قیمت بسیار بالای این نوع کاشت به دلیل اینکه این کشت مو باید در آزمایشگاه و تحت نظر یک تیم تحقیقاتی انجام شود
  •        ریسک بالا و احتمالا معایبی چند که به دلیل جدید بودن این روش و تازه کار بودن پزشکان و تکمیل نبودن  وسایل مورد نیاز در ابتدای راه به وقوع می پیوندد

 

دوستان عزیز جهت دریافت مشاوره رایگان و استعلام هزینه کاشت مو، ابرو، ریش می توانید با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۶۷۸۲ یا ۰۹۱۲۹۶۱۷۱۲۵ تماس حاصل فرمایید. مشاوران درمانگاه آنلاین، در هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسشهای شما عزیزان شما هستند.همچنین میتوانید فرم ذیل را تکمیل نمایید تا مشاورین ما جهت مشاوره تماس گیرند .

لطفا بستگی به نوع خدمات انتخابی خود عکس مورد نظر از ناحیه سر یا ابرو یا صورت جهت کاشت ارسال نمایید

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین ببینید

بستن