کاشت ریش و سبیلکاشت موی طبیعی

کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل

علت کم مویی صورت

رویش مو صورت در سنین بلوغ برای آقایان، میتواند یکی از دغدغه های آنها به شمار آید. کم پشتی، عدم رویش و مشکلاتی از این قبیل برای افراد بسیار ناخوشایند است. دلایل مختلفی اعم از فقدان فولیکول مویی و یا موارد ژنتیکی و ارثی و ... می تواند وجود داشته باشد.

کم‌پشتی موهای صورت و ریش، در افرادی که به دلیل مسائل ژنتیکی دچار این کم پشتی هستند، میتواند نارضایتی هایی را به دنبال خود داشته باشد. اگر چه این افراد از نظر سایر مسایل هیچ مشکلی نداشته و قدرت جنسی آنها نیز تفاوتی با سایر افراد ندارد.
مصرف داروی ماینوکسیدیل می تواند به رشد موها و پر پشت شدن ریش و سبیل به برخی افراد کمک کند، اما اگر با مصرف این دارو نتایج مطلوبی کسب نشود، پس از مشاوره و تشخیص پزشک معالج ، ممکن است، یکی از راه های درمان اقدام به کاشت مو باشد.

کاشت ریش و سبیل
کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش

بر اساس آمار انجمن بين المللي پزشکان کاشت مو (ISHRS) در سال ۲۰۰۵ ميلادي، ۹/۹۲ % از اعمال كاشت موي طبيعي در ناحيه سر انجام می شود. اگرچه در کنار آن می توان به کاشت مو در قسمت صورت نیز اشاره کرد. کاشت مو در صورت، می تواند در قسمت مژه، ابرو، ریش و سبیل صورت گیرد.
کاشت ریش و سبیل در کشورهای خاورمیانه طرفداران زیادی دارد و بطور چشمگيري در حال افزايش است.

علت ريزش مو در ريش و سبيل

  • التهاب فوليكول هاي مو
  • علل ترميمي شكاف كام و لب
  • فقدان مو به طور ارثی در نواحي ريش و سبيل
  • جوشگاه‏هاي ناشي از اعمال جراحي، ضربه و يا سوختگي
  • ريزش موي ناشي از بيماري‏هاي ايجاد كننده جوشگاه زخم
موارد کاشت ریش و سبیل

برای درمان کم مویی صورت در ابتدا می بایست، علت کم مویی بررسی شود. اگر درمانهای دارویی نتیجه قطعی و مطلوب نداشته باشند، پزشک به بیمار، کاشت مو را توصیه می کند. افراد مناسب برای کاشت مو باید شرایط زیر را دارا باشند:

  • افرادی که در ناحيه پشت سر و اطراف گوشها بانك موي كافي دارند. زیرا براي كاشت مو در نواحي ريش و سبيل هم از موهاي بانك مو استفاده مي شود.
  • داشتن پوست سالم، در منطقه مورد نظر كاشت مو ضرورت دارد.
  • افرادی که بدلیل سوختگی، جراحی و یا حوادث دچار ریزش شده اند، کیس های مناسبی هستند.
روش کاشت ریش و سبیل

كاشت ریش و سبیل با آماده سازي گرافتها از استريوميكروسكوپ هاي پيشرفته و تكنسين هاي بسيار با تجربه توسط پزشك و يا تحت نظارت مداوم و مستقيم او انجام مي شود. در جایگذاری گرافتها رعايت دقيق جهت و زاويه، و جایگذاری تک تک از اهمیت بالایی برخوردار است.

فرایند کاشت ریش و سبیل به انتخاب خود شخص، با بی حسی های موضعی و مسکن های خوراکی انجام می شود.کاشت ریش و سبیل بدون درد بوده و در دوره ریکاوری و بهبودی نیز دردی را احساس نمی کند. فرد در روز دوم پس از کاشت ریش و سبیل، می تواند به فعالیت های عادی خود بپردازد. طی ۵ روز اول کاشت ریش و سبیل، اطراف موهای پیوندی پوسته هایی ایجاد می شوند.
نخ هایی که برای پیوند و کاشت ریش و سبیل استفاده می شود، جذبی هستند و نیاز به بخیه کشی نخواهد بود.

کاشت سبیل

برای ریشه های موی مورد نیاز کاشت سبیل از موهای پشت سر استفاده می شود. بدین ترتیب پزشک یک نوار باریک پر مو از پوست سر را جدا و ریشه های موی موجود در آن را به دقت جدا می کند. سپس، این ریشه ها یکی یکی در نواحی کم پشت، مکاشت می شود.
موهایی کاشته شده، ویژگی های قبلی خود را حفظ کرده و پس از مدتی سبیل به رشد خود ادامه داده و می تواند مثل سبیل طبیعی با آنها رفتار کرد. رعات تراکم ریشه موهای پیوندی با فاصله مناسب از یکدیگر از اهمیت بسزایی برخوردار است، بعلت اینکه فاصله کم امکان تغذیه خوب ریشه ها را غیر ممکن می کند.

کاشت ریش

در فرآیند کاشت ریش، پزشک ریشه موهای ریش که در مناطق غیر ضروری مثلا روی استخوان گونه و ... هستند را خارج کرده و در مناطق کم پشت پیوند می دهد. چنانچه کاشت ریش با دست و به کمک تیغه های ۰٫۶ تا ۰٫۷ میلیمتری و با دقت بالا انجام شود.
هیچ اثری از فرآیند کاشت باقی نخواهد ماند. میتوان ریشه های مو جهت کاشت را از مناطق مختلفی از جمله قسمت های تحتانی ریش، سینه، قسمت های تحتانی گردن و حتی گونه ها برداشت . کاشت ریش هم نیازمند تراکم است اما مانند موی سر نیست. تراکم کاشت ریش در افراد مختلف، متفاوت بوده و به سلیقه و نظر شخص بستگی دارد.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

One Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × دو =

همچنین ببینید

بستن