کاشت ریش و سبیلکاشت موی طبیعی

مراحل کاشت ریش

مراحل کاشت ریش

مراحل عمل کاشت ریش

کاشت ریش با عمل های مشابه مانند کاشت مو و کاشت ابرو تا حدودی متفاوت است.
با توجه به این موضوع که سلیقه و انتظارات اشخاص با یکدیگر متفاوت است بعنوان مثال ممکن است فردی تراکم ریش خیلی کمی داشته باشد و هیچ احساس ناخوشایندی نیز نداشته باشد. از این رو جهت عمل کاشت، به ریش زیادی نیاز نیست و این از مزایای این نوع عمل به حساب می آید.
چنانچه ریزش ریش بصورت جزئی باشد، در آن صورت ترمیم ریش با در نظر گرفتن تراکم ناحیه پیرامون آن انجام می شود. بعنوان مثال در صورتی که فرد ریش نداشته باشد، بسته به سلیقه او و همچنین شرایط خاص وی، اغلب بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ ریشه کاشت می شود .
اگر عمل پیوند فقط در ناحیه سبیل انجام شود، ۴۰۰ تا ۸۰۰ ریشه کافی خواهد بود.

مراحل کاشت ریش
مراحل کاشت ریش

عموما کاشت ۳۰۰۰ ریشه نتایج فوق العاده ای دارد. پس از انجام عمل بخشی از پوست بدن که موها از آنجا برداشته می شوند، پس از یک تا دو هفته صورتی رنگی می شود، از مزایای این روش این است که در ناحیه که موهای نمونه از آنجا برداشته می شود. هیچ اثری از جای زخم باقی نمی ماند . چنانچه 10000 ریشه هم خارج شود، این امر، اثرگذار نیست .

روش های کاشت

عمل کاشت ریش و سبیل طبیعی، روش های مختلفی دارد. باید به این نکته توجه داشته باشید که روش FUE عمدتا برای افرادی صورت می گیرد که با کوتاه کردن موی سر مشکلی ندارند ولی FUT برای کسانی انجام می شود که نمی خواهند سر خود را به طور کامل اصلاح کنند.
در پایان باید اشاره کنیم که در دوره درمان، پوست کبره های قرمز رنگی را خواهد داشت، البته بعد از یک هفته یا ده روز بدون برجای گذاشتن هیچ گونه جای زخم، برطرف می شود.
از نظر تفاوت موهای پیوند زده با موهای طبیعی این اطمینان کامل وجود دارد که موهای کاشته شده در ناحیه ریش و سبیل را نمی توان با چشم مسلح از موهای اصلی ریش و سبیل فرد تشخیص داد. بنابراین نتایج کاملا طبیعی و دائمی است.

روش و طریقه کاشت ریش و سبیل:

در عمل پیوند موی صورت نیز مانند بسیاری از عمل های زیبایی دیگر، از بی هوشی موضعی استفاده می شود. به همین دلیل هیچ التهابی در صورت بیمار، ایجاد نمی شود. عموما فردی که دچار طاسی در ناحیه پشت لب است، باید بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ گرافت بکارد.
برای ریش، این میزان بین ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ گرافت است. و برای موی بناگوش این میزان بین ۷۵۰ تا ۱۵۰۰ گرافت است. پس از پیوند ریش و سبیل، صورت ظاهری طبیعی خواهد داشت.
نکته حائز اهمیت این است که با تیغ های معمولی تا ۶ ماه پس از عمل نمی توان اصلاح کرد. توصیه می شود که پس از حداقل ۶ ماه اولین اصلاح صورت انجام شود.

نکته مهم

دیگر این است که بعد از دو هفته، برخی از بخش های کاشت شده بطور موقت دچار ریزش می شود.
که به آن شوک پس از عمل می گویند و طبیعی است. طی فاصله زمانی ۴ تا ۸ ماه پس از عمل ریشه های کاشت شده ، ثابت شده و جایگزین می شوند. همچنین افزایش کیفیت در ریشه ها در بازه زمانی ۲ سال، ادامه پیدا می کند.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + یازده =

همچنین ببینید

بستن