اسلاید مقالاتکاشت ابروکاشت موی طبیعی

نقش ابرو در زیبایی صورت

نقش ابرو در زیبایی صورت

نقش ابرو در زیبایی صورت

همانطور که در سخن بزرگان نیز به آن اشاره شده است زیبایی سیرت به عنوان مهمترین ویژگی شخصیتی یک فرد بشمار می آید اما زیبایی صورت نیز در روابط اجتماعی، میزان اعتماد به نفس و حتی برخی ویژگی های رفتاری میتواند موثر باشد.
بنابراین نمی توان گفت به صرف داشتن رفتارها و اخلاق های انسانی، نباید به فکر زیبایی بود. همانطور که میدانید در اولین برخورد با دیگران ، قبل از اینکه نسبت به شما شناختی وجود داشته باشد، مطمئنا ظاهر و صورت شما به نظر می آید. پس داشتن ظاهر زیبا نیز شایسته توجه و رسیدگی است.

نقش ابرو در زیبایی صورت
نقش ابرو در زیبایی صورت

ابروهای زیبا و آراسته یکی از فاکتورهای اصلی زیبایی است. داشتن ابروهای کم پشت، شکسته ، کوتاه و معایب مشابه دیگر نیز میتواند زیبایی سایر اجزای صورت را نیز متاثر کند. جلوه و زیبایی چشمها نیز در گرو زیبایی این عضو می باشند.
ارمغان ابروهای کشیده و پرپشت درشت تر به نمایش در آوردن چشمها است. حالت های مختلف ابرو میتواند حالتهای متفاوتی را برای چهره ایجاد کنند مثلا با  ابروهای در هم تنیده می توان احساس خشم را از چهره افراد دید و یا بالا رفتن ابرو بر جوانی و شادابی چهره افراد می افزاید.

تاثیرات کاشت ابرو بر چهره

در صورتی که فرد به دلایل مختلفی از قبیل ژنتیک، مصرف داروها، انجام درمانهای شیمیایی، حوادث و ... قسمتی از ابروهای خود را از دست داده باشد، کاشت ابرو گزینه خوبی برای او خواهد بود. در کاشت ابرو به جای ابروهای از دست رفته می توان تارهای جدید و مطابق با خواست و سلیقه بیمار کاشت کرد. امکان دارد در برخی از مراجعین، کم پشتی ابروها با الگوی ژنتیکی باشد، این امر میتواند آنها را برای کاشت راغبتر کند.

کاشت ابرو در ابروهای آسیب دیده

چنانکه قسمتی از ابرو آسیب دیده باشد، کاشت طبیعی اثربخشی فوق العاده ای خواهد داشت. بدون هیچ نگرانی میتوان قسمت شکسته شده و بدون ابرو را با استفاده از گرافتها پر کرد. ضمن اینکه زمان، هزینه و حتی طول زمان بهبودی نیز تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.
تنها برای حفظ قرینگی ابروی کاشت شده و ابروی طبیعی فرد، پزشک با استفاده از تکنیک و ابزارهای مخصوص ناحیه شکسته و خالی را طراحی میکند و سپس زمان قرار دادن گرافت ها، آنها را مطابق با تراکم مورد نیاز و روی خط کشیده شده قرار می دهند.

بررسی میزان اثربخشی کاشت در افراد بدون ابرو

در افرادی که به طور ژنتیکی در ناحیه ابروی خود فاقد تارهای مویی می باشند و یا به هر دلیلی دیگر از جمله مصرف داروهای شیمیایی ابروهای خود را به طور کامل از دست داده اند کاشت ابرو طی فاصله زمانی طولانی تری انجام می شود.
همچنین هزینه و مدت زمان بهبودی نیز افزایش می یابند. در این مواقع، پزشک طی مشاورات پزشکی با بیمار، طرح های ابرو مطابق با سلیقه فرد را تهیه و سپس با تایید بیمار یکی از آنها را اجرا می کند. امکان ایجاد طرح های مختلف براساس سلیقه بیمار یک امتیاز برای افرادی است که در این ناحیه ابرویی ندارند.
در واقع در مراجعین ترمیمی تنها قسمتهایی از ابرو که خالی است کاشت انجام می شود اما جابجایی ابروها یا تغییر حالت آنها هرچند دشوار است اما غیر ممکن نیست.

افرادی که در ناحیه ابرو فاقد تارهای مویی می باشند، می توانند با فاصله مناسب از چشم ها و مطابق با زیبایی شناسی چهره شان، ابروهایشان را کاشته و زیبایی خود را باز یابند.

فاکتورهای افزایش زیبایی ابروها

با توجه به هر آنچه پیش از این بیان شد، دیگر در میزان تاثیرات کاشت ابرو هیچ جای شکی باقی نمانده است . اما نباید از این موضوع غافل شد که برخی فاکتورهایی که به آنها خواهیم پرداخت در نحوه درمان و میزان زیبایی نهایی تاثیر گذار هستند. این فاکتورها عبارتند از:

میزان تبحر و تخصص پزشک معالج در برداشت گرافت ها و کاشت آنها براساس طرح های از پیش مشخص شده

مراقبت هایی که بیمار باید پس از درمان به آنها توجه کند، از جمله عدم استحمام، استراحت کافی، مصرف غذاهای حاوی ویتامین E و توصیه های پزشکی

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =

همچنین ببینید

بستن