تزریق فیلرجراحی و زیبایی

مزیت تزریق چربی

مزیت تزریق چربی

مزیت تزریق چربی

از جمله مزیت تزریق چربی این است که چربی از خود فرد گرفته می‌شود بنابراین هرحجمی که بخواهیم می‌توانیم برداشت کنیم (حتی به مقدار زیاد تاحدود ۵۰۰cc به منظور تزریق در باسن). اگر این حجم زیاد را بخواهیم با ژل پر کنیم، حجم زیاد ژل امکان جابجایی دارد و ممکن است با فشارهای خارجی که پوست وارد می‌شود از نقطه‌ای به نقطه دیگر حرکت کند و روی پوست دچار ناهمواری شود.
در صورتی که درمورد چربی، چون سلول‌های زنده بدن هستند و وقتی به ناحیه‌ای تزریق می‌شوند به همان قسمت پیوند داده می‌شوند و عروق و بافت‌های بدن آنها را احاطه کرده و جزئی از چربی طبیعی آن منطقه خواهند شد (به اصطلاح به بدن جوش می‌خورد) امکان هیچ‌گونه جابجایی نخواهد داشت.

مزیت تزریق چربی
مزیت تزریق چربی

چربی به راحتی از بین نمی رود

معمولا چربی را از نواحی مقاوم به رژیم و ورزش برداشت می‌کنند مانند پهلوها، شکم، باسن و… بنابراین این چربی پس از تزریق در نواحی مثل صورت به آسانی با رژیم و یا ورزش آب نخواهد شد. و همین مورد را می توان دیگر مزیت تزریق چربی نام برد.

ماندگاری چربی بیشتر از ژل است

اما ماندگاری چربی تزریق شده بستگی به نحوه برداشت و نحوه تزریق آن دارد که نکات کلیدی آن اگر رعایت شوند از ماندگاری بسیار طولانی برخوردار خواهد بود. مزیت تزریق چربی این است که چربی را می‌توان به مدت ۶ ماه در یخچال‌های معمولی و ۲ سال در یخچال‌های صنعتی نگهداری کرد و سپس مجداد تزریق نمود. بنابراین اگر فردی پس از تزریق اول بخواهد مجدداً قسمتی از ناحیه تزریق شده را پر کند چربی به راحتی در دسترس است و فقط نیاز به یک تزریق مجدد دارد.

میزان خطر و آلرژی در تزریق چربی کمتر است

دیگر مزیت تزریق چربی نسبت به ژل و یا پروتز دارد همان قوام طبیعی چربی است که لمس چربی بسیار نرمال به نظر می‌رسد. امکان ایجاد عفونت در ژل های مصنوعی و پروتزها بسیار بیشتر از چربی است.

 از دیگر مزیت تزریق چربی عدم امکان ایجاد آلرژی است. با این حال برخی از پزشکان با تزریق چربی مخالف‌اند. آنها معتقدند که فیزیولوژی انسان به گونه‌ایی است که چربی هر قسمت از بدن برای همان قسمت طراحی شده است.
به عنوان مثال اینکه از چربی شکم برای پر کردن صورت استفاده شود به لحاظ پزشکی نادرست و غیرمنطقی است مگر اینکه واقعاً چاره‌ای نداشته باشیم زیرا احتمال ایجاد التهاب و حمله عصبی به آن نقطه وجود دارد.

نظر متخصصان زیبایی

متخصصان زیبایی تاکید دارند که تک تک سلول‌های بدن کدگذاری شده و جای آنها در بدن مشخص است. با انجام عمل تزریق چربی ممکن است منطقه پر شده به یکباره یا به مرور زمان خالی شده و مشکل عدم قرینگی به وجود آید یا حتی ممکن است گوشت اضافه در منطقه تزریق تولید شود و یا گودی‌های بدی در محل برداشت چربی ایجاد شود. در مقابل پرکننده استانداردی که به لحاظ علمی در دنیا ثابت شده ژل است.
جنس ژل‌ها شبیه ترکیبات بدن است و اگر در تزریق آنها از برندهای باکیفیت استفاده شود خود را با بدن انطباق می‌دهند و هیچ حساسیتی ایجاد نمی‌کنند.

عوارض تزریق چربی بیشتر است یا تزریق ژل؟

هر دو روش تزریق ژل یا چربی در صورت انجام توسط فرد ماهر و متخصص و رعایت اصول تکنیکی و موارد مصرفی مناسب با حداقل بروز عوارض همراه هست. اما در صورتی که عدم رعایت اصول مذکور و انجام تکنیک توسط افراد نا آشنا و غیرمعتبر و به ویژه در صورت استفاده از مواد غیرمعتبر و نامرغوب با عوارض ناخوشایندی مانند واکنش‌های حساسیتی شدید، تورم و قرمزی پایدار ناحیه تزریق و گاهی زخم و آسیب شدیدی پوستی می شود.

نکته

نکته اساسی در مورد تزریق چربی و مزیت تزریق چربی این است که با توجه به اینکه منشا ماده پرکننده یا همان چربی از بدن خود فرد هست حداقل احتمال بروز حساسیت وجود دارد مگر آنکه اصول علمی و تکنیکی مناسب در برداشت، آماده سازی و تزریق چربی انجام نگردد.
در مورد تزریق ژل علاوه بر اهمیت رعایت اصول طبی در تزریق، نوع ماده و برند معتبر مورد استفاده نیز حائز اهمیت است. در مواردی تزریق برندهای غیرمعتبر و تقلبی ژل باعث بروز شدیدترین واکنش‌های حساسیتی شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × یک =