کاشت موی سرکاشت موی طبیعی

مراقبت های بعداز کاشت مو

مراقبت های بعداز کاشت مو

مراقبت های بعداز کاشت مو

نحوه خوابیدن بعداز کاشت مو چگونه باید باشد؟

یکی از مراقبت های بعداز کاشت مو که بسیار ضروری و مهم است نحوه خوابیدن است. موقعیت مناسب برای گذاشتن سر در طول ۳ شب اول بعد از عمل جراحی کاشت مو به صورتی است که بالاتنه در زاویه ۴۵ درجه قرار داشته باشد. برای این کار بیمار می ‌تواند از چند بالش با توجه به راحت بودن خودش برای نگه داشتن بالاتنه در موقعیت مناسب کمک بگیرد. در واقع فراهم آوردن این شرایط می‌ تواند خطر ورم بیش از اندازه در بدن بیمار را کم کند.

مراقبت های بعداز کاشت مو
مراقبت های بعداز کاشت مو

روش شستوشو بعد از کاشت مو چگونه است؟

دیگر مراقبت های بعداز کاشت مو می تواند شیوه درست خوابیدن باشد. در ۲ الی ۳ روز اول سعی کنید که ابتدا موها استراحت نمایید و از وارد کردن فشار به سطح سر جلوگیری کنید.

تا جای ممکن محل کاشت مو با آب تماس مستقیم نداشته باشد و بهتر است آب را  روی موها اسپری کنید. برای شستشو موها از یک اسفنج استفاده کنید و موهای کاشته شده است را به هیچ عنوان ماساژ ندهید. بهتر است شامپو شست وشو شامپوی بچه باشد زیرا ملایم و فاقد مواد شیمیائی است. به هیچ وجه نباید نوک انگشتان و یا ناخن ها را به سر خود بکشید. پس از شستن موهای سر نباید از سشوار برای خشک کردن موها استفاده نمایید.

  • دقت کنید حرکات شستشو فقط عمودی است و برای آبکشی اصلا زیر دوش مستقیم نروید.

طریقه صحیح استحمام بعد از کاشت مو

همان طور که در بالا گفته شد ابتدا شامپو را با مقداری  آب ولرم داخل یك ظرف كوچك مخلوط نمایید برای بهتر انجام دادن میتوانید شامپو بچه را با کمی آب داخل پمپ اسپری به شکل فوم درآورید.

با استفاده از اسفنج داخل یک ظرف کف شامپو و فوم تولید کنید و روی محل کاشت بریزید. می توانید این مخلوط را به آرامی روی موهای پشت سر خود نیز میتوانید بمالید.

در مرحله بعد، بر روی موهای پیوند شده، با دوش دستی و یا كاسه آب ولرم بریزید .دقت کنید حرکات شستشو فقط عمودی است و برای آبکشی به هیچ وجه زیر دوش مستقیم نروید.

این روند را تا زمانی که صابون و کف از سطح موهایتان پاک نشد، این روند را ادامه دهید

توجه کنید برای نتیجه گیری بهتر میتوانید اسپری سرم را می توانید طی شبانه روز با فاصله ۴ الی ۵ سانت کف ایجاد شده را به موها چکانده شود و تکرار نموده تا پاک شدن دلمه ها روی محل کاشت سریعتر انجام شود.

سیگار کشیدن بعد از کاشت مو چه عوارضی دارد؟

لازم به ذکر است که سیگار باعث تاخیر در ترمیم زخم میشود. به طور کلی مصرف سیگار بعد از کاشت مو توصیه نمی شود و افرادی که دخانیات مصرف می کنند کاشت مو را می توانند انجام دهند ولی قطع مصرف دخانیات یک ماه قبل از کاشت مو بهتر از حتی یک هفته قبل از کاشت است. استفاده از دخانیات و الکل تاثیر بسزائی در قبل و بعد از کاشت مو دارد و بهتر است از ۱۰ روز قبل از انجام کاشت مو از کشیدن سیگار تا ۲ الی ۴ هفته خودداری کرد.

از جمله عوارض سیگار بر کاشت مو می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

همچنین مصرف دخانیات به هر شکل، باعث کاهش جریان خون رسانی پوست سر می شود. و نیز نیکوتین موجود در دخانیات باعث انقباض عروق میشود.•بدلیل افزایش مونوکسید کربن در خون، قدرت حمل اکسیژن خون کم می شود.

کشیدن سیگار پس از کاشت مو می تواند رشد موهای پیوند زده شده را مختل و کند می‌کند.

دوستان عزیز جهت دریافت مشاوره رایگان و استعلام هزینه کاشت مو، ابرو، ریش می توانید با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۶۷۸۲ یا ۰۹۱۲۹۶۱۷۱۲۵ تماس حاصل فرمایید. مشاوران درمانگاه آنلاین، در هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسشهای شما عزیزان شما هستند.همچنین میتوانید فرم ذیل را تکمیل نمایید تا مشاورین ما جهت مشاوره تماس گیرند .

لطفا بستگی به نوع خدمات انتخابی خود عکس مورد نظر از ناحیه سر یا ابرو یا صورت جهت کاشت ارسال نمایید

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 − 3 =

همچنین ببینید

بستن