کاشت موی سرکاشت موی طبیعی

مراحل رشد مو بعد از کاشت

مراحل رشد مو بعد از کاشت

مراحل رشد مو بعد از کاشت

  • مراحل رشد مو بعد از کاشت چگونه است؟
  • هفته اول بعد از کاشت مو چه اتفاقی امی افتد؟
  • هفته دوم بعد از کاشت مو چه اتفاقی امی افتد؟
  • هفته سوم بعد از کاشت مو چه اتفاقی امی افتد؟
  • هفته چهار و پنجم بعد از کاشت مو چه اتفاقی امی افتد؟
  • دو تا چهار ماه پس از کاشت مو چه اتفاقی امی افتد؟
  • پنج تا نه ماه پس از کاشت مو چه اتفاقی امی افتد؟
  • یک سال پس از کاشت مو چه اتفاقی امی افتد؟
  • دو سال پس از کاشت مو چه اتفاقی امی افتد؟

مراحل رشد مو بعد از کاشت
مراحل رشد مو بعد از کاشت

در ادامه به تفصیل در رابطه با مراحل رشد مو بعداز کاشت اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

هفته اول بعد از کاشت مو چه اتفاقی می افتد؟

دو هفته بعد از عمل کاشت مو مهم‌ترین بازه زمانی از نظر مراقبت بعد از کاشت مو به شمار می‌آیند. در ۵ روز اول بعد از عمل، بیمار در قسمت پیشانی و پشت سر که موها از آنجا برداشت شده است، دچار ورم خواهد شد. همچنین پوست سر در محل بریدگی‌های ریزی که برای کاشت موهای جدید ایجاد شده است، قرمز می‌شود. این قرمزی معمولاً یک تا دو هفته بعد از عمل برطرف می‌شود. حساسیت ناحیه دهنده مو نیز بعد از گذشت چند روز کاملاً برطرف می‌شود.

هفته دوم بعد از کاشت مو چه اتفاقی امی افتد؟

از دیگر مراحل رشد مو بعداز کاشت می توان اشاره کرد که در این مقطع زمانی از پیوند موی طبیعی ، بیمار دیگر ورمی نخواهد داشت و قرمزی پوست هم باید کاملاً برطرف شده یا بسیار ناچیز باشد. در محل هر یک از واحدهای فولیکولی کاشته شده، یک پوسته ریز تشکیل می‌شود که در واقع لایه پوست خشک شده است. در طول این مدت، پزشکان متخصص با شستشوی کامل گرافت‌های مو و سپس مالش ملایم آن‌ها با نوک انگشت، این پوسته‌های ریز را برمی‌دارند. تا روز دهم بعد از عمل، تمام این پوسته‌ها برطرف شده و موهای کاشته شده ظاهری شبیه به موی کوتاه شده خواهد داشت. درنهایت در حدود روز دهم، بخیه‌های محل زخم‌ها کشیده می‌شود.

هفته سوم بعد از کاشت مو چه اتفاقی امی افتد؟

در این زمان موهای کاشته شده شروع به ریزش می‌کند که به آن فاز ریزش گفته می شود و تا پایان هفته سوم و اوایل هفته چهارم، اغلب این موها می‌ریزد. البته این یک مرحله طبیعی از فرایند بهبودی موهاست و اتفاق غیرمنتظره‌ای نیست. دلیل ریزش موهایی که به ‌تازگی کاشته شده‌اند آن است که تار اصلی مو از داخل فولیکول رها می‌شود، اما خود واحد فولیکولی و پیاز مو کاملاً سالم هستند و یک تار موی جدید از درون آن‌ها رشد می‌کند. درواقع این قسمتی از چرخه طبیعی رشد موهاست.

هفته چهار و پنجم بعد از کاشت مو چه اتفاقی امی افتد؟

فولیکول‌های مو در چرخه طبیعی رشد خود، وارد فاز استراحت می‌شوند. طول فاز استراحت موها قبل از آنکه شروع به رشد مجدد کنند، می‌تواند بسیار متفاوت باشد. در این مرحله مقدار موهایی که روی سر وجود دارد، دقیقاً مشابه با زمان قبل از انجام عمل است و افراد می‌توانند با همان وضعیت ظاهری که قبل از عمل داشته‌اند در انظار ظاهر شوند. در این زمان افراد می‌توانند موهای خود را هر طور که مایلند حالت بدهند یا رنگ کنند.

دو تا چهار ماه پس از کاشت مو چه اتفاقی امی افتد؟

از دیگر مراحل رشد مو بعداز کاشت می توان اشاره کرد که موهای جدید باید در این زمان شروع به بیرون آمدن کنند. در برخی از بیماران، رشد موهای جدید به فاصله کوتاهی بعد از بیرون آمدن مو شروع می‌شود، اما در برخی دیگر موها دیرتر شروع به رشد می‌کند. موهای جدید را در این مرحله می‌توان دید اما به خاطر آنکه باید از زیر پوست سر خارج شود، به‌صورت نازک و کم‌پشت دیده می‌شود. قسمت عمده موهای طبیعی نیز در این زمان دوباره رشد می‌کنند. ناحیه دهنده مو نیز کاملاً بهبود پیدا می‌کند و قرمزی آن برطرف می‌شود.

پنج تا نه ماه پس از کاشت مو چه اتفاقی امی افتد؟

در این زمان، مقدار قابل‌ملاحظه‌ای از موهای جدید در محل پوست سر دیده می‌شود. موهای کاشته شده معمولاً کم‌پشت‌تر هستند و طول تعداد زیادی از آن‌ها در حدود ۸ سانتی‌متر یا بیشتر است و می‌توان آن‌ها را کوتاه کرد. در پایان این مرحله زمانی، تغییرات محسوسی در موهای جدید ایجاد می‌شود و شروع به ضخیم و پرپشت شدن می‌کنند. در پایان ماه ششم، ناحیه دهنده مو نیز به‌طور کامل بهبود پیدا خواهد کرد. حالت انعطاف‌پذیر و طبیعی پوست سر در ناحیه دهنده نیز تا قبل از ماه نهم کاملاً بازمی‌گردد.

 

یک سال پس از کاشت مو چه اتفاقی امی افتد؟

در حدود ۸۰ درصد از رشد موهای کاشته شده، در سال اول حاصل می‌شود. اغلب این موها از پوست سر بیرون می‌آید. ممکن است بیمار ببیند که موهای تازه رشد کرده، اندکی پیچ‌دار و فر خورده است. این حالت موها به خاطر زخم‌های بسیار ریزی است که در محل کاشت پیاز مو ایجاد شده است. در طول سال بعد، این حالت موها برطرف می‌شود و موها ظاهر طبیعی خود را به دست می‌آورد. که این از موارد نهایی مراحل رشد مو بعداز کاشت است.

 

دو سال پس از کاشت مو چه اتفاقی امی افتد؟

ظاهر نهایی موهای کاشته شده در این زمان قابل‌مشاهده خواهد بود. در برخی از افراد ظاهر کامل مو در پایان سال اول حاصل می‌شود، اما در برخی دیگر بیرون آمدن موها و افزایش تراکم و ضخامت آن‌ها به زمان بیشتری نیاز دارد. علاوه بر آن، همزمان با بلندتر شدن موها، تراکم و پرپشتی آن‌ها نیز بیشتر می‌شود، زیرا حجم موها در ناحیه کاشته شده افزایش پیدا می‌کند.

دوستان عزیز جهت دریافت مشاوره رایگان و استعلام هزینه کاشت مو، ابرو، ریش می توانید با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۶۷۸۲ یا ۰۹۱۲۹۶۱۷۱۲۵ تماس حاصل فرمایید. مشاوران درمانگاه آنلاین، در هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسشهای شما عزیزان شما هستند.همچنین میتوانید فرم ذیل را تکمیل نمایید تا مشاورین ما جهت مشاوره تماس گیرند .

لطفا بستگی به نوع خدمات انتخابی خود عکس مورد نظر از ناحیه سر یا ابرو یا صورت جهت کاشت ارسال نمایید

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 − سه =

همچنین ببینید

بستن