درمان ریزش موکاشت موی سرکاشت موی طبیعی

ریزش مو و کاشت مو

ریزش مو و کاشت مو

ریزش مو و کاشت مو

 ژنتیک از عوامل ریزش مو در مردان و زنان می باشد. این عامل با سهم ۹۵% بعنوان عامل اصلی ریزش بشمار می آید، ۵% باقی مانده می تواند به دلایل مختلفی اعم از رژیم غذایی، اضطراب، بیماری و مصرف داروهای خاص رخ دهد. در زیر به شرح مختصری از این سهم کوچک می پردازیم.

ریزش مو و کاشت مو
ریزش مو و کاشت مو

مصرف برخی داروها، مواد معدنی حتی ویتامینها:

داروهایی از قبیل داروی درمان فشار خون بالا، درمان بیماریهای قلبی، افسردگی و همچنین روش هایی مانند پرتو درمانی و شیمی درمانی در بیماران خاص می توانند از عوامل ریزش مو باشند. چنانچه ویتامینها بیش از حد معمول مصرف شوند مانند ویتامین A و یا مقدار آهن و پروتئین بدن کم شود، ریزش مو افزایش می یابد. بهتر است بدانید زایمان در خانم ها میتواند یکی از عامهای ریزش مو باشد.

بیماری ها :

 بیماریهایی از جمله اختلالات غده تیروئید، عفونت شدید ، عفونت های قارچی مثل کرم حلقوی در بدن و یا آنفولانزا ریزش شدید مو را بهمراه خواهند داشت .
ابتلا به بیماری trichotillomania  به معنی بیماری وسواس مو کنی است ؛ فرد مبتلا موهای سر، ابرو و مژه های خود را می کند. چنین افرادی پیش از مراجعه به یک مرکز کاشت مو بهتر است که به یک روانپزشک مراجعه کنند.
برای درمان ریزش مو روش های سنتی (مانند استفاده از روغن زیتون یا روغن نارگیل) و روش های پزشکی (مانند کاشت موی طبیعی و ترمیم مو) وجود دارد. در ادامه به بیان روش کاشت مو و ترمیم مو و برخی تفاوت های آنها می پردازیم.

روش کاشت مو

روشی که در آن از ناحیه پشت سر فرد نوارهای مو برداشته می شود و در بخشهای بی مو قرار داده می شود، کاشت مو نامیده می شود. تعیین خط مو در کاشت مو از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.
خط مو در هر بیمار بسته به هدف وی از کاشت مو متفاوت است. ریزش مو در ۳۰ سالگی نسبت به ۴۰ سالگی از شدت کمتری برخوردار است، در این شرایط خط مو پایین تر در نظر گرفته می شود و تعداد جلسات محدودتر خواهد بود. اما در ۴۰ سالگی تعداد جلسات بیشتری برای کاشت مو درنظر گرفته خواهد شد. اما در سنین پایین بعلت آنکه فرایند ریزش مو کامل نشده است ممکن است فرد بار دیگر و طی جلسات بیشتر اقدام به کاشت مو مجدد کند.

شرایط کاشت مو چیست؟

  • داشتن الگوی مشخصی از بی مویی
  • تشخیص دلیل ریزش و بررسی شرایط سنی و فردی مناسب (عموما بهتر است کاشت مو در دوره ۳۰ سالگی باشد).

روش ترمیم مو

کاشت مو با در نظر گرفتن سن فرد و یا با تشخیص دلیل ریزش مو انجام میگیرد. اما همیشه مسائل وراثتی دلیل ریزش نیستند، بعنوان مثال حوادث طبیعی و یا تصادفات مثل آتش سوزی یا سوختگی و یا پارگی سر ، از جمله عواملی میتوانند باشند که در آن مقداری از پوست فرد دچار آسیب می شود و در آن ناحیه دیگر امکان رویش مجدد مو وجود ندارد. در این شرایط گزینه مناسب انتخاب روش ترمیم مو است.

با توجه به هر آنچه در مورد دو روش کاشت مو و ترمیم مو ذکر شد میتوان به نتایج زیر دست یافت. حوزه کاربردی روشها متفاوت بوده و از هرکدام میبایست متناسب با شرایط فردی و محیطی مراجعه کننده استفاده کرد. اما با توجه به آنکه دلیل عمده ریزش ژنتیکی است اغلب از روش کاشت مو استفاده می شود، ولی این بدان معنا نیست که روشی ترمیم نتیجه بخش نخواهد بود.

لازم به ذکر است نقاهت پس از عمل هر دو روش تقریبا مشابه بوده و نیاز به مراقبت های یکسانی دارند.

دوستان عزیز جهت دریافت مشاوره رایگان و استعلام هزینه کاشت مو، ابرو، ریش می توانید با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۶۷۸۲ یا ۰۹۱۲۹۶۱۷۱۲۵ تماس حاصل فرمایید. مشاوران درمانگاه آنلاین، در هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسشهای شما عزیزان شما هستند.همچنین میتوانید فرم ذیل را تکمیل نمایید تا مشاورین ما جهت مشاوره تماس گیرند .

لطفا بستگی به نوع خدمات انتخابی خود عکس مورد نظر از ناحیه سر یا ابرو یا صورت جهت کاشت ارسال نمایید

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین ببینید

بستن