کاشت موی سرکاشت موی طبیعی

روش کاشت مو fit

روش کاشت مو fit

**روش کاشت مو fit **

کاشت مو به روش fit چیست؟

در روش کاشت مو  fit، واحدهای فولیکولی (حاوی ۱-۴ تار مو) با استفاده از وسیله ظریفی به اسم پانچ یک به یک از پشت سر بیرون می شود و در ناحیه طاسی کاشته می شود، درنتیجه احتیاجی به جراحی پشت سر نمی باشد.
در این شیوه خط بخیه در پشت سر نیست بلکه در محل برداشت هریک از فولیکول ها نقطه سفید کوچکی در پوست باقی می ماند که قابل دید نمی باشد. به همین جهت اشخاصی که موهای خود را خیلی کوتاه نگه می دارند بسیار بهتر کاشت مو با این شیوه هستند. این شیوه در سال ۲۰۰۲ در کشور آمریکا رایج شد.

ابتدا موهای سر به طور کامل با ماشین کوتاه می شود (با شماره ۱ یا ۲). سپس ناحیه برداشت موها در روش کاشت مو  fit در پشت سر(بانک موی مفید) علامت گذاری می شود

کاشت مو FIT
کاشت مو FIT

چه افرادی مناسب کاشت مو به روش  fit هستند؟

معمولا افرادی که در ناحیه پشت سر موهای مشکی و ضخیم و پرپشت دارند برای روش کاشت مو  fit مناسب ترند. البته جنس پوست و عکس العمل آن در برابر فشار پانچ نیز خیلی مهم است.
گاهی اوقات لازم است یک تست اولیه انجام شود تا از سلامت ریشه موها مطمئن شویم و اگر نتیجه مثبت بود عمل را با همین روش ادامه دهیم. در هر صورت روش عمل به نظر پزشک متخصص پوست و مو بستگی دارد.

قبل از روش کاشت مو  fit صد گرافت بعنوان نمونه برداشت می شود تا کیفیت فولیکول های مو ارزیابی شود .

آیا می توان از موهای بدن برای کاشت موی سر استفاده کرد؟

گرچه از لحاظ تکنیکی می توان فولیکول های موی سینه یا ریش را با پانچ برداشت و در ناحیه طاسی کاشت ولی نتیجه عمل ها امیدوارکننده نیست. اصولا موهای بدن رشد کافی ندارند و جایگزین مناسبی برای موهای سر نیستند. ضمن اینکه این موها بعد از نهایتا چندسال ریزش می کنند و دائمی نیستند.

در روش fit  چه تعداد گرافت یا تار مو کاشته می شود؟

در روش کاشت مو  fit همه چیز به کیفیت و کمیت بانک موی فرد وابسته است. اگر موهای پشت سرفرد پرپشت باشد ۱۵۰۰-۲۵۰۰ گرافت (۶۰۰۰-۴۰۰۰ تار مو) می توان برداشت و در ناحیه طاسی کاشت کرد.
طبق یک قاعده کلی می توان نیمی از فولیکول های دور سرفرد را برداشت بدون اینکه پشت سر کم حجم شود ولی روش کاشت مو  fit زیاده روی در برداشت موها باعث کم پشتی پشت سر می شود که اصلا زیبا نیست. و باعث آسیب زدن به بانک مو می شود. در ضمن برداشت موهای نازک بالای گردن یا نزدیک ناحیه طاسی در پشت سر کار درستی نیست چون این موها دائمی نیستند و در آینده نزدیک خواهند ریخت.

برچسب ها
نمایش بیشتر