کاشت موی سرکاشت موی طبیعی

روش های کاشت مو

روش های کاشت مو

مو بخشی از ظاهر را تشکیل می دهند ، می توان گفت، موي سر نقش بسزایی در زيبايي ما دارد. علاوه بر این در حفظ گرما و حفاظت سر در برابر آسیب های فیزیکی و برخی ضربه ها تا حدودی موثر است. از این رو ریزش و یا نازکی مو که به علل مختلف می تواند ایجاد شود، نگرانی هایی را در پی دارد. ترمیم یا پیوند مو با استفاده از موی طبیعی انسان زیر نظر پزشک متخصص از راه هایی است که می تواند به این نگرانی ها خاتمه دهد.

روش های کاشت مو
روش های کاشت مو

در زیر به معرفی و شرح مختصر سه مورد از مهمترین و جدیدترین روش های کاشت مو می پردازیم .

  • روش FIT

روش FIT در سال ۲۰۰۲ مرسوم شد. این روش کاشت مو برای افرادی مناسب است که در ناحیه پشت سر خود دارای بانک موی ضخیم و پرپشت هستند. در این روش گرافت هایی از فولیکول های موی حاوی ۱ تا ۴ تار مو ، از پوست پشت سرخارج می شوند و توسط پزشک در قسمت طاس سر کاشته می شوند.

روش کار به این ترتیب است که، ابتدا موهای سر کوتاه می شوند و پزشک طراحی خط رویش مو در جلو سر را آغاز می کند. طراحی صحیح خط رویش مو داری اهمیت ویژه ای است و در جلوه طبیعی موهای کاشته شده بسیار موثر است.

در مرحله بعد پس از ضد عفونی و بیحس کردن موضعی پوست سر،  پزشک اقدام به برداشت فولیکول ها به کمک پانچ های کوچک و ظریف به قطر ۷۵/۰ تا ۲/۱ میلی متری یا میکرومتری می کند. این مرحله با توجه به تعداد گرافت ها ممکن است چند ساعتی به طول انجامد. در پایان پشت سر پانسمان می شود.

 پس از مراحل طی شده، پزشک ناحیه طاس سر را با بتادین ضدعفونی و سپس بیحس می کند. حال با استفاده از تیغ های بسیار نازک و کوچک شکاف یا سوراخ هایی به اندازه ۰٫۸-۱٫۵ میلیمتر و عمق ۳-۴ میلیمتر ایجاد می کند.

کاشت فولیکول ها در داخل شکاف های ایجاد شده در پوست سر ، ممکن است با توجه به تعداد آن ها ۲ الی۳ ساعت طول می کشد. بازبینی نهایی سر بیمار و پانسمان انجام شده و نهایتا بیمار ترخیص می شود.

  • روش FUT

در مقایسه روش FUT  الزامی برای تراشیدن کل موها وجود ندارد. در این روش ، عمل پس از تزریق و بیحسی در چند نقطه از پوست برای ایجاد بیحسی کامل سر انجام می شود. در مرحله بعد پزشک متخصص نواری به عرض یک تا دو سانتی متر و به طول ۲۰-۳۲ سانتی متر از پوست پشت سر بر می دارد و محل برداشته شده بخیه می شود.

گرافت های که حداقل حاوی ۱ تا ۴ تار مو است، با استفاده از ميكروسكوپ از نوار برداشته شده جدا می شوند. پزشک متخصص خط موی جدیدی در ناحیه بدون مو طراحی می کند. گرافت ها با دقت در شکاف های ریز و کم عمق ایجاد شده روی پوست کاشته می شوند. در آخر فولیکول های کاشته شده بازبینی شده و سر بیمار پانسمان می شود

  • روش ترکیبی

در روش ترکیبی از ترکیب دو روش کاشت مو (FUT+FIT) استفاده می شود، که در نتیجه منجر به کاشت تعداد تار موی بیشتر و کاهش آسیب به پشت سر  می شود. در این روش روز اول از روش FUT و روز دوم  از روش FIT استفاده می شود. بدین ترتیب که هر بار یک منطقه از طاسی با مو پر می شود. در نتیجه ی روش ترکیبی  از بانک موی سر که در پشت سر قرار دارد حداکثر استفاده می شود.

تعداد فولیکول ها با توجه به میزان انعطاف پذیری پوست ناحیه پشت سر و تراکم موهای آن منطقه که در افراد مختلف متفاوت است تعیین می گردد. برای دستیابی به تراکم بیشتر در صورتی که کیفیت و کمیت موهای بانک موی پشت سر خوب باشد می توان ۹ ماه بعد کاشت مو را تکرار کرد و فولیکول های بیشتری برداشت و تراکم ناحیه طاس سر را فزایش داد.

چنانچه کاشت مو توسط پزشک متخصص و با تجربه  انجام شود در نهایت ، نتیجه ایده آل به دست می آید وعوارض ناخوشايندي همچون تراکم کم ، اسکار در پشت سر و خط موی غیر طبیعی در جلوی سر پدید نمی آید. 

دوستان عزیز جهت دریافت مشاوره رایگان و استعلام هزینه کاشت مو، ابرو، ریش می توانید با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۶۷۸۲ یا ۰۹۱۲۹۶۱۷۱۲۵ تماس حاصل فرمایید. مشاوران درمانگاه آنلاین، در هر لحظه آماده پاسخگویی به پرسشهای شما عزیزان شما هستند.همچنین میتوانید فرم ذیل را تکمیل نمایید تا مشاورین ما جهت مشاوره تماس گیرند .

لطفا بستگی به نوع خدمات انتخابی خود عکس مورد نظر از ناحیه سر یا ابرو یا صورت جهت کاشت ارسال نمایید

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین ببینید

بستن