کاشت ابروکاشت موی طبیعی

دستور العمل کاشت ابرو

دستور العمل کاشت ابرو

دستور العمل کاشت ابرو

انواع روش کاشت ابرو تا حدودی بسیار شبیه به روش های کاشت موی طبیعی سر است. مرحله اول طراحی ابرو است. تار موهایی که قرار است اهدا شوند معمولا از پشت سر گرفته می شوند، که هم روش FUE و هم در روش نوار FUT مرسوم می باشد.

با توجه به سلیقه بیمار در کاشت ابرو، نژاد و عوامل تاثیرگذار دیگر طی مشاوره متخصصین روش عمل تعیین می شود. در حین کاشت ابرو طبیعی به مکان رشد مو برای تعیین زاویه و تاثیر در میزان رشد مو باید توجه کرد. زمانی که موهای پیوندی زیر میکروسکوپ آماده عمل شدند، متخصص مکان های گیرنده را ایجاد کرده و سپس موهای پیوندی در مکان های آماده شده وارد می گردند.

دستور العمل کاشت ابرو
دستور العمل کاشت ابرو

روند پروسه کاشت ابرو طبیعی با  نظارت متخصص در راستای اجرای صحیح و توجه به میزان تراکم ابروها بررسی می شود. بسته به اینکه چه تعداد ابرو کاشته شود، پروسه کاشت ابرو معمولا ۴ ساعت به طول می انجامد.

مراحل کاشت ابرو

FUT روشی است که در آن ابتدا ناحیه اهدا کننده مو (معمولا ناحیه ی پشت گوش) را آماده کرده و در اقدام بعدی، موها به دقت توسط پزشک متخصص از ناحیه اهدا کننده برداشته شده و هر بار یک فولیکول به ابروها جهت کاشت، انتقال داده می شود. این عمل تحت بی هوشی موضعی انجام می گیرد.

بطور خلاصه می توان گفت که عمل کاشت ابرو برداشت فولیکول های مو از یک ناحیه اهدا کننده و سپس کاشت و پیوند آن در ناحیه مورد درمان ابرو است و پزشک مربوطه بر اساس طرحی که از قبل و با تائید متقاضی انتخاب شده است، کاشت را انجام می دهد. هر موی پیوند زده شده در یک زمان و با زاویه مناسب در محل جدید قرار داده می شود. موها هم دقیقا مطابق با خواب و حالت و فرم دلخواه کاشت می شوند تا ابرو ظاهری کاملا طبیعی پیدا کند.

روند کلی عمل جراحی کاشت ابرو

به این صورت است که هر فولیکول مو با سوزن های مخصوص پیوند کاشت می شوند تا میکروگرافت های بدست آمده از ناحیه اهدا شده به درستی در ناحیه ابروی شما ثابت بمانند.

در این راستا هنگام برداشت مو از ناحیه اهدا کننده، موها می بایست به واحدهای فولیکوی جدا از هم تقسیم شوند. از سوی دیگر چربی یا پوست اضافی توسط پزشک جراح از روی فولیکول جدا می شود. موی کاشت شده به این روش بطور طبیعی رشد کرده و همچنین می توان اقدام به اصلاح و یا رنگ کردن آن ها نمود.

از طرفی انجام کارهای نام برده تاثیر چندانی بر وضعیت فولیکول نداشته و موهای ابرو و پیوند زده روند رو به رشد خود را خواهند داشت. طی سال های اخیر، کاشت ابرو به روش واحد فولیکولی  طرفداران بسیاری داشته است.
امروزه جراحان کاشت ابرو عموما از روش هایی از قبیل ( کاشت ابرو به روش FUE و کاشت ابرو به روش FUT) استفاده می کنند.

کاشت ابروی طبیعی

بهتر است بدانید متخصصین این زمینه پیش از آغاز ترمیم ابرو اقدام به طراحی ابرو به طور مجزا برپایه عوامل مهم و فاکتورهایی از قبیل: نوع چهره فرد، ویژگی های ظاهری صورت و ... انجام می دهند.
ضمنا چند عامل مهم و اساسی وجود دارد که یک متخصص کاشت ابرو باید به آنها توجه کند از جمله: نوع قوس ابروها، ضخامت مناسب مو، فاصله بین ابروها و همچنین طول ابرو که جهت درمان در نظر گرفته می شوند.

بعد از کاشت ابرو

بعد از انجام عمل انتظار می رود پوسته نازک ایجاد شده در اطراف هر مو کاشته شده و مقداری قرمزی حاصل از آن تا ۵ روز بعد باقی بماند. ممکن است در موارد خاص شاهد کمی خون مردگی و تورم به مدت ۳ روز در اطراف چشم برای برخی بیماران باشیم .

چنانچه از بخیه در کاشت ابرو استفاده شود جای آن پس از چند هفته از بین رفته و کمی جای زخم باقی می ماند، اما اگر از روش FUT در کاشت ابرو استفاده شود، جای هیچ زخم خطی باقی نمی ماند و نیازی به بخیه نمی باشد. طی هفته های سوم به بعد امکان آن وجود دارد که شاهد ریزش موهای کاشته شده باشیم.
اما رشد مجدد و ثبات موهای کاشت شده از ماه ۴ آغاز و تا حدود ۶ ماه ابرو تراکم بالای خود را پیدا خواهد کرد.

نکته مهم

نکته ضروری این است که به دلیل اینکه موهای دهنده از پوست سر گرفته شده اند باید آن را به مدت ۱۰ الی ۱۴ روز هدایت کرد و گاهی مواقع ممکن است مقداری تمیز کردن نیاز داشته باشند. چرخه رشد پس از کاشت ابرو ۶ الی ۸ هفته به طول می انجامد.

در کاشت ابرو ریسک کمی وجود دارد. با اینحال لازم به ذکر است که احتمالاتی چون: طولانی تر شدن مدت زمان تغییر رنگ در ناحیه کاشت مو، رشد ضعیف در ابروها ، انحراف ابرو ازجهتی که انتظار می رفت و یا حتی تراکم بیش از حد در قسمت مورد نظر وجود دارد. در صورت مشاهده موارد فوق به متخصص کاشت ابروی خود مراجعه کنید.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 17 =

همچنین ببینید

بستن