درمان ریزش موکاشت موی سرکاشت موی طبیعی

درمان قطعی ریزش مو در زنان

درمان قطعی ریزش مو در زنان

درمان قطعی ریزش مو در زنان

علل ریزش مو چیست؟

در ذیل به عللی چند از عوامل ریزش مو در زنان و درمان قطعی ریزش مو در زنان اشاره میکنیم و به اجمال توضیح می دهیم. پس در این مقاله با ما همراه باشید.

درمان قطعی ریزش مو در زنان
درمان قطعی ریزش مو در زنان
بیماری یا جراحی بزرگ

یکی از عوامل ریزش مو بیماری یا انجام جراحی است.ممکن است حدود ۳ یا ۴ ماه پس از یک بیماری یا جراحی بزرگ، به طور ناگهانی تعداد زیادی از موهای خود را ازدست دهید که به علت، استرس بیماری یا جراحی است و این ریزش مو موقتی می باشد.

اختلالات هورمونی

از عوامل دیگر ریزش مو اختلالات هورمونی است.اگر مشکل تیروئیدی داشته باشید،چه پرکاری و چه کم کاری،می تواند باعث ریزش مو شود،که برای درمان ریزش مو باید مشکل تیروئید حل می شود.ممکن است هورمونهای زنانه( استروژن) یا مردانه( آندروژن) دچار عدم تعادل شده باشند که باز می تواند از علل ریزش مو باشد.متعادل کردن این هورمونها نیز باعث درمان ریزش مو می شود.

چربی پوست سر

از دیگر عواملی که سبب ریزش مو میشود،چربی زیاد پوست سر است،اگر پوست سر چرب باشد، ریزش مو بیشتر خواهد بود.

استرس

از دیگر عوامل مهم ریزش مو، استرس، اضطراب، نگرانی و شوک ناگهانی است ،که کاهش و کنترل استرس میتوانید سبب درمان ریزش مو شود.

حاملگی

بسیاری از زنان بعد از گذشت ۳ ماه از بچه دار شدن خود متوجه ریزش موی شدید در خود می شوند.این موضوع به این دلیل اتفاق می افتد که در زمان حاملگی افزایش مقدار هورمونهای زنانه سبب می شود تا بدن موهایی را که باید می ریختند نگاه دارد و پس از حاملگی که سطح هورمونها نرمال می شوند، موهای اضافه ریزش پیدا می کنند.

داروها

بعضی داروها باعث ایجاد ریزش مو می شوند.داروهایی مانند:داروهای ضد انعقاد خون( وارفارین، هپارین و…)، داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد نقرس، شیمی درمانی که برای سرطانها استفاده می شود، استفاده بیش از حد از ویتامین A و قرصهای ضد حاملگی.قطع این داروها به کاهش ریزش مو و درمان ریزش مو بسیار کمک کننده است.

دارو ریزش مو چیست؟

در توضیحات زیر می پردازیم به موثرترین داروها در درمان قطعی ریزش مو در زنان

چگونه ماینوکسیدیل باعث توقف ریزش مو می شود؟

ماینوکسیدیل موضعی از ریزش و نازک شدن موها جلوگیری کرده و رشد موهای جدید را تحریک می‌نماید. این دارو باعث گشاد شدن رگ ها شده در نتیجه خون رسانی به پوست سر را افزایش می دهد که این موضوع باعث رشد موها و ضخیم شدن تارهای مو می شود. از این دارو می توان به عنوان یک درمان قطعی ریزش مو در زنان نام برد.

داروی ماینوکسیدیل به شکل کف یا مایع تولید می‌شود. برای دس

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین ببینید

بستن